(+420) 602 758 773

Čs. Brigády 123, Bystřice p. H.

0

 

Kavárna „U Růženky“

Podáváme kávu, která je pražena v malé vídeňské pražírně s názvem „Alt Wien“. Doufáme, že její aroma Vás osloví, stejně jako oslovilo nás. Pokud nejste příznivci kávy, můžete si u nás dát čaj do konvičky značky „Eilles“. který se Vám rovněž stane příjemným společníkem ve chvílích klidu a odpočinku. Máte-li chuť na něco sladkého, nabídneme špaldovou buchtu, tvarohový dortík, nebo jiné dobroty dle momentální nabídky. Pokud máte chuť na něco slaného, podáváme škvarkovou pomazánku s chlebem nebo tousty se šunkou či sýrem. Nejen pro pány čepujeme pivo 12 Pillsner Urquel, máme i nefiltrované pšeničné pivo Krombacher v alkoholické i nealkoholické verzi. Zastáncům zdravého životního stylu nabízíme ovocné štávy bez chemické konzervace a přidaných barviv, můžete si u nás dát přírodní šťávu z jablek a červené řepy, jablek i mrkve, jablek a červeného rybízu z farmy Ing. Lička ze Sedlnic. Pokud máte chuť na vino, pak nabízíme víno ze znojemské oblasti od Znovínu Znojmo. A nejen to nabízíme v naší kavárně „U Růženky“, nabízíme též příjemné prostory , venkovní zahrádku a přívětivou obsluhu. Rádi pro Vás uspořádáme firemní večírek či rodinnou oslavu se studeným občerstvením po předchozí domluvě. Těšíme se na Vaši návštěvu. Více na internetových stránkách www.uruzenky.cz.

 

O naší kavárně

Chuť podávané kávy ovlivňuje mnoho faktorů, jedním z nejdůležitějších je vstupní surovina, tedy upražená kávová zrna. Podáváme kávu, která je pražena v malé vídeňské pražírně s názvem „Alt Wien“. Doufáme, že její aroma Vás osloví, stejně jako oslovilo nás. Pokud nejste příznivci kávy, můžete si u nás dát čaj do konvičky značky „Eilles“. který se Vám rovněž stane příjemným společníkem ve chvílích klidu a odpočinku.

Máte-li chuť na něco sladkého, nabídneme špaldovou buchtu, tvarohový dortík, nebo jiné dobroty dle momentální nabídky. Pokud máte chuť na něco slaného, podáváme škvarkovou pomazánku s chlebem nebo tousty se šunkou či sýrem.

Nejen pro pány nabízíme cestu pivních znalců, při které můžete ochutnat řadu pivních specialit. V naší nabídce je každých 14 dnů jiná pivní specialita. Zastáncům zdravého životního stylu nabízíme ovocné štávy bez chemické konzervace a přidaných barviv, můžete si u nás dát přírodní šťávy z jablek a červené řepy, jablek a mrkve nebo jablek a červeného rybízu z farmy Ing. Ličky ze Sedlnic. Pokud máte chuť na vino, pak nabízíme víno ze znojemské oblasti od Znovínu Znojmo. A nejen to nabízíme v naší kavárně „U Růženky“, nabízíme též příjemné prostory, venkovní zahrádku a přívětivou obsluhu.

Rádi pro Vás uspořádáme firemní večírek či rodinnou oslavu se studeným občerstvením po předchozí domluvě. Těšíme se na Vaši návštěvu.

 

Historie domu

Historie domu č.p.123 se začala psát zhruba před 250 lety, dům patřil k nejstarším domům v Bystřici pod Hostýnem. Bystřickým občanům je znám hlavně svou poměrně nedávnou minulostí. Bydlela zde zakladatelka dětského folklorního souboru „Malá Rusava“ p. Růženka Malíková. Proto dům nese název obchůdku i kavárničky „U Růženky“.

Hodně příjemných chvil zde strávily děti z folklorního souboru. Scházeli se zde nejen milovníci folkloru, dům byl také místem setkávání všech příjemných lidí, kteří při valašské písničce, slivovičce i vínečku zapomínali na starosti všedního dne i nepřízeň doby a radovali se ze života.

Rozhodli jsme se poselství lidské vzájemnosti a pospolitosti předat dále, a proto jsme zde vybudovali kavárničku, ve které bude příjemné posezení a obchůdek s tradičními řemeslnými výrobky, kde se hosté mohou podívat i na původní cihly a dřevěné šindele, ze kterých byl dům zhotoven.

 

Obchůdek

Obchůdek „U Růženky“ nabízí kromě jiných dárkových předmětů i sortiment vycházející z tradičních rukodělných výrobků. Například tradiční výrobky ze dřeva jako jsou valašské vařečky, dřevěné lžíce a misky i jiné potřeby pro domácnost. Dále také nabízíme české dřevěné i textilní hračky, keramiku zdobenou majolikou i tradiční rusavskou keramiku. Svíčky, polštářky, skvělé pečící keramické formy, zelené lesní sklo, podmalby na skle, znojemské víno, Hromčíkovu medovinu, přírodní mýdla, sprchové gely, šampony, koupelové pěny, pleťové krémy pro děti i dospělé a další řadu všelijakých pěkností a zajímavých věcí.

Rádi pro Vás výrobky u nás zakoupené zabalíme, firmám můžeme vyrobit na přání dárkové balíčky, případně zprostředkovat i dárky s firemním logem.